Koncert Agnieszki Chrzanowskiej Koncert Agnieszki Chrzanowskiej

15 grudnia o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert pani Agnieszki Chrzanowskiej. Podczas tego wyjątkowego bożonarodzeniowego koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. Przed koncertem o godzinie 17.00 odbędą się także jasełka przygotowane przez dzieci z przedszkola nr 3 w Sosnowcu. Zapraszamy!

15.12 - 15.12.2017
Sosnowiec w architekturze - promocja książki Stowarzyszenia Miłośników Fotografii Sosnowiec w architekturze - promocja książki Stowarzyszenia Miłośników Fotografii

Pałac Schoena Muzeum w Sosnowca oraz Stowarzyszenie Miłośników Fotografii zaprasza na promocję albumu fotograficznego "Sosnowiec w Architekturze", promocja odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godzinie 18:00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12, Sosnowiec.

14.12 - 14.12.2017
Spotkanie z autorem oraz promocja książki Kopalnia Spotkanie z autorem oraz promocja książki Kopalnia "Sosnowiec"

1 grudnia zapraszamy wszystkich, a szczególnie osoby zainteresowane przemysłową historią naszego miasta. O godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z autorem i prezentacja najnowszej książki Stefana Wacława Bieleckiego pt. Kopalnia "Sosnowiec" Dzieje zakładu górniczego (1876-1997) oraz Sielca, dzielnicy miasta Sosnowca. Wstęp wolny.

01.12 - 01.12.2017
Uwaga! Dzisiaj muzeum nieczynne! Uwaga! Dzisiaj muzeum nieczynne!

Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniu 30.11.2017 Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie nieczynne w związku z awarią i trwającymi pracami. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Wykład pt. Wykład pt. "Tadeusz Kościuszko jakiego nie znamy"

22 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy na wykład pt. "Tadeusz Kościuszko jakiego nie znamy - miłość, podróże, twórczość artystyczna", który poprowadzi nasz kustosz Działu Historii i Kultury Miasta - Anna Makarska. Wstęp wolny!

23.11.2017
Ostatnia droga śp. Zbigniewa Studenckiego Ostatnia droga śp. Zbigniewa Studenckiego

Informujemy, że pogrzeb Zbigniewa Studenckiego, założyciela i pierwszego dyrektora Muzeum w Sosnowcu odbędzie się w środę, 15 listopada o godzinie 13.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jana Bosko w Katowicach-Piotrowicach (ul. Fredry 26), skąd nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku (cmentarz przy ul. Armii Krajowej 153).

W sezonie letnim

• Od 1 Kwietnia
  • Do 31 Października
  • Wtorek, Czwartek 10:00 - 19:00
  • Środa, Piątek, Sobota, Niedziela 10:00 - 17:00
  • Poniedziałek nieczynne

W sezonie zimowym

• Od 1 Listopada
  • Do 31 Marca
  • Wtorek, Czwartek, Piątek 10:00 - 15:00
  • Środa, Sobota, Niedziela 10:00 - 17:00
  • Poniedziałek nieczynne

Bilety

W soboty Bilety bezpłatne
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sprawdź naszą ofertę