Wydarzenia

Planeta Topor. Abram Roland Nicolas w Pałacu Schoena Planeta Topor. Abram Roland Nicolas w Pałacu Schoena

Tej jesieni proponujemy arcyciekawą wystawę organizowaną w ramach Festiwalu Ars Cameralis. Jej bohaterem będzie Roland Topor, wszechstronny artysta polskiego pochodzenia, tworzący w klimatach surrealizmu, groteski i czarnego humoru.

27.10 - 27.12.2016
Godziny pracy muzeum Godziny pracy muzeum

Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 18.10 do 26.10 Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie czynny w godzinach od 10.00 do 15.30 Zapraszamy!

10.10 - 26.10.2016
Koncert Koncert "Śpiewajmy żołnierzom wolności"

Z okazji 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz Fundacja "Sztafeta" organizują koncert pieśni żołnierskich, partyzanckich i powstańczych pt. "Śpiewajmy Żołnierzom Wolności." Wstęp na koncert jest bezpłatny.

25.09.2016
Wygraj album fotograficzny Wygraj album fotograficzny "Ogrodowa 1"

Chcesz, aby pięknie wydany egzemplarz albumu znalazł się na twojej półce? Nic prostszego! Wystarczy: -zwiedzić wystawę fotografii Arkadiusza Goli "Ogrodowa 1" -napisać literacką impresję (dowolny gatunek literacki) na temat ekspozycji (nie więcej niż 1 strona A4 -ok.1800 znaków), a następnie wysłać ją na adres: promocja@muzeum.org.pl. Autorzy 3 najlepszych prac otrzymają albumy fotograficzne „Ogrodowa 1” wraz z autografem autora.

14.09 - 16.10.2016
Zagłębie za pół ceny w Muzeum Zagłębie za pół ceny w Muzeum

Pałac Schoena bierze udział w akcji "Zagłębie za pół ceny" w dniach 9 - 11 wrzesień 2016. Bilety tańsze o połowę. Zapraszamy !

09.09 - 11.09.2016
Wystawa fotografii Arkadiusza Goli Wystawa fotografii Arkadiusza Goli

W czwartek 8 września o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Arkadiusza Goli "Ogrodowa 1". Zapraszamy na wystawę o życiu i pracy ludzi oraz ich zakładu - ostatniej sosnowieckiej Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz - Juliusz".

08.09 - 16.10.2016

Koncert kolęd i pastorałek Koncert kolęd i pastorałek

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Góralskiej Kapeli z Pyzówki. W programie znajdą się zarówno tradycyjne góralskie melodie, takie jak " Oj maluśki maluśki", "Przy hornej dolinie" czy "Dnia jednego o północy", jak i znane polskie kolędy. Wstęp wolny!

15.12 - 15.12.2016
Muzeum nieczynne Muzeum nieczynne

Szanowni Państwo! Informujemy, że w dniach 24.12.2016 oraz 26.12.2016 Muzeum będzie nieczynne.

24.12 - 26.12.2016

Bilety

Wtorek, Czwartek, Piątek 10:00-15:00
Środa, Sobota 10:00-17.00
Niedziela 12:00-17:00
Poniedziałek Nieczynne
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sprawdź naszą ofertę