Informacja dla zwiedzających Informacja dla zwiedzających

Informujemy, że w dniach od 1 do 3 maja Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie nieczynne.

25.04 - 03.05.2017
Godziny otwarcia w święta wielkanocne Godziny otwarcia w święta wielkanocne

Uprzejmie informujemy, że w niedzielę 16 kwietnia oraz w poniedziałek 17 kwietnia Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie nieczynne.

12.04 - 18.04.2017
Rodzinne warsztaty plastyczne Rodzinne warsztaty plastyczne

Święta Wielkanocne coraz bliżej - my już teraz zachęcamy do udziału w rodzinnych warsztatach plastycznych "Jajka w technice decoupage". Własnoręcznie przygotujemy unikatowe świąteczne ozdoby! Zapraszamy 9 kwietnia, na godz. 11.00. Wstęp wolny!

09.04 - 09.04.2017
Zmiana czasu pracy Muzeum Zmiana czasu pracy Muzeum

Od początku kwietnia zmieniamy czas pracy Muzeum na letni, dodatkowo wprowadzając istotną zmianę w postaci jego przedłużenia. We wtorki i czwartki Pałac Schoena będzie czynny od 10.00 do 19.00. W środę, piątek, sobotę i niedzielę od 10.00 do 17.00. W poniedziałek - nieczynne.

01.04.2017
Wykłady w muzeum Wykłady w muzeum

Zapraszamy na wykłady w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy" - 6 kwietnia, godz. 17.30 - 'Młodopolskie dekoracje sakralne. Katedra ormiańska we Lwowie i Katedra p.w. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.' - 20 kwietnia, godz. 17.30 - 'Spacer po Lwowie' - wykład o architekturze i zabytkach miasta. Wstęp wolny!

21.03 - 20.04.2017
Ogłaszamy konkurs filmowy Ogłaszamy konkurs filmowy

Ogłaszamy konkurs filmowy pt.: "Nakręceni na Sosnowiec". Do udziału zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy do pobrania na naszej stronie w zakładce: O MUZEUM \ Media - Dokumenty do pobrania. Patronatem honorowym konkursu jest właściciel sieci kin HELIOS, a dla zwycięzców mamy bardzo atrakcyjne nagrody.

17.03 - 23.05.2017

Bilety

W soboty Bilety bezpłatne
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sprawdź naszą ofertę