Dzień Dziecka w Muzeum Dzień Dziecka w Muzeum

28 maja godz. 12.00 - 15.00 SOBOTA Z ILUZJĄ - z okazji Dnia Dziecka Zabawa z kolorem - warsztaty plastyczne Świat zmysłów - eksperymenty i doświadczenia w przestrzeni wystawy Wstęp wolny!

28.05 - 28.05.2016
Godziny otwarcia Muzeum Godziny otwarcia Muzeum

Szanowni Państwo! Informujemy, że w Boże Ciało (26.05) Muzeum będzie nieczynne.

26.05 - 26.05.2016
Wyróżnienie dla wystawy 'Kobieta jest jak Sosnowiec' Wyróżnienie dla wystawy 'Kobieta jest jak Sosnowiec'

Z radością informujemy, że jedna z naszych ubiegłorocznych wystaw - "Kobieta jest jak Sosnowiec" otrzymała wyróżnienie w konkursie na wydarzenie muzealne roku 2015

25.05.2016
XIX Sosnowieckie Spotkania Artystyczne XIX Sosnowieckie Spotkania Artystyczne

18 maja rozpoczynają się organizowane przez miasto Sosnowieckie Spotkania Artystyczne. W tym roku jest to już XIX edycja. Uczestnicy odwiedzą Wysową-Zdrój oraz Gorlice, jedno z miast partnerskich Sosnowca. Przy okazji pobytu na Ziemi Gorlickiej wezmą udział w finisażu trwającej tam wystawy jednego z najważniejszych sosnowieckich grafików - Mariana Maliny. Ekspozycja prezentowana w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach została przygotowana ze zbiorów Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.

18.05 - 18.05.2016
Wystawa 'Kossakowie' Wystawa 'Kossakowie'

Przygotowana wraz z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli ekspozycja prezentuje akwarele, gwasze, obrazy olejne, drzeworyty i heliograwiury pochodzące ze zbiorów muzeów Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Lublina, Łańcuta, Olsztyna, Przemyśla, Rzeszowa, Tarnowa, Torunia, Warszawy i Włocławka oraz ze zbiorów prywatnych. Na wystawie prezentowanych jest 119 prac Kossaków.

15.05 - 03.07.2016
Noc z Kossakami Noc z Kossakami

14 maja w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów przygotowujemy dla Państwa mnóstwo atrakcji. W godz. 17.00 - 18.00 Amazonki Kossaków - pokaz jazdy konnej; 18.00 - 18.40 Koń w literaturze romantycznej - wykład dr Łucji Ginko; 18.40 - 19.30 Ty mnie nie maluj na kolanach, ty mnie maluj dobrze! - gawęda red. Leszka Mazana; 19.30 - 20.30 Kossakowie - otwarcie wystawy; 18.00 - 19.00 Pan Twardowski - spektakl dla dzieci; 19.00 - 20.00 Od stępu do galopu - warsztaty plastyczne. Wstęp wolny!

14.05 - 14.05.2016

Mała Panorama Racławicka Mała Panorama Racławicka

Już 2 czerwca o godzinie 18:00 otwieramy kolejną atrakcję wystawy "Kossakowie"

02.06.2016
Niedzielne Spotkania ze Sztuką Niedzielne Spotkania ze Sztuką

Niedzielne Spotkania ze Sztuką wykłady 5.06 godz. 15.00 Koń, jaki jest każdy widzi - a jak widzieli konia Kossakowie? Ilona Gajda 12.06 godz. 15.00 Krew na śniegu, krew na piasku. Wielkie bitwy w interpretacji Kossaków. Daria Chudoba 19.06 godz. 15.00 Obyczajowo - towarzyski aspekt rodziny Kossaków Ewa Chmielewska

05.06 - 19.06.2016

Bilety

Wtorek-Sobota 10:00-17:00
Niedziela 12:00-17:00
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
W soboty wystawy stałe bezpłatne; wystawy czasowe płatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Więcej o naszej działalności

Sprawdź naszą ofertę