Wydarzenia

Godziny otwarcia Muzeum w czasie majowych świąt Godziny otwarcia Muzeum w czasie majowych świąt

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 3 maja Muzeum będzie zamknięte dla zwiedzających.

25.04 - 04.05.2016
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Białasem

Zapraszamy na spotkanie z autorem powieści 'Tal', które odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 16.00. Fragmenty książki czytać będą aktorzy Teatru Zagłębia: Maria Bieńkowska, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas i Edyta Ostojak. Wstęp wolny.

15.04.2016
Wystawa interaktywna Wystawa interaktywna

Interaktywna wystawa Świat zmysłów to okazja do zapoznania się z zasadami działania naszych zmysłów. Odkrywanie ich odbywa się na specjalnie przygotowanych tematycznie wyspach dotyczących różnych aspektów postrzegania: Receptory, Mono czy Stereo oraz Iluzje – oszukać zmysły. Ponad trzydzieści stanowisk umożliwia samodzielne przeprowadzenie prostych eksperymentów i obserwacji.

06.04 - 29.05.2016
Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju. Serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja! życzy Dyrekcja oraz pracownicy Muzeum.

25.03 - 29.03.2016
20. Rocznica śmierci Romana Chruściela 20. Rocznica śmierci Romana Chruściela

9 marca mija 20. rocznica śmierci Romana Chruściela, znanego sosnowieckiego artysty grafika. Urodzony 25 lutego 1935 r. w Sosnowcu, studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w pracowni prof. Bogusława Góreckiego otrzymał w 1960 r. Zmarł w Sosnowcu 9 marca 1996 r. W okresie wakacyjnym Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu planuje wystawę , którą pragnie przypomnieć i przybliżyć twórczość tego wybitnego sosnowieckiego grafika. (fot. Dariusz Kindler)

Odeszła Janina Kraupe-Świderska Odeszła Janina Kraupe-Świderska

W czwartek 3 marca nad ranem, w wieku 95 lat, zmarła wybitna polska malarka i graficzka – Janina Kraupe-Świderska. Urodziła się i wychowała w Sosnowcu, a od lat studiów związana była z Krakowem – tu mieszkała, pracowała i wykładała. Była jedną z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej awangardy. Pracowała z Tadeuszem Kantorem, była współzałożycielką Grupy Krakowskiej.

03.03.2016

Bilety

Wtorek-Sobota 10:00-17:00
Niedziela 12:00-17:00
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Więcej o naszej działalności

Sprawdź naszą ofertę