Pociąg do Podróżowania Pociąg do Podróżowania

Od 13 sierpnia do 18 września trwa zabawa Pociąg do Podróżowania Każdy chętny może wziąć w niej udział, a gra toczy się o atrakcyjne upominki! Pałac Schoena - Muzeum w Sosnowcu także będzie jednym z przystanków tej zabawy. Zapraszamy wszystkich podróżników!

13.08 - 18.09.2016
Wystawa z okazji Światowych Dni Młodzieży Wystawa z okazji Światowych Dni Młodzieży

W dniach 20 - 31 lipca z okazji Światowych Dni Młodzieży w Muzeum w Sosnowcu zaprezentowana zostanie wystawa fotografii Jerzego Łakomskiego. Zdjęcia wykonane w 1999 roku podczas VII pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny dokumentują jego pobyt w naszym mieście.

20.07 - 31.07.2016
Roman Chruściel. Pamięć Roman Chruściel. Pamięć

14 lipca zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy prac Romana Chruściela "Pamięć"

14.07 - 21.08.2016
Wakacje w Pałacu Schoena Wakacje w Pałacu Schoena

W okresie wakacyjnym Muzeum w Sosnowcu proponuje szeroki wachlarz zajęć dla najmłodszych. Co tydzień organizowane będą bezpłatne zajęcia dla dzieci. Zapraszamy.

01.07 - 27.07.2016
Konferencja naukowa Konferencja naukowa "Legalne/nielegalne poszukiwanie zabytków i obrót zabytkami"

Zapraszamy na współorganizowaną przez nasze Muzeum konferencję naukową "Legalne/nielegalne poszukiwanie zabytków i obrót zabytkami", która odbędzie się 20 czerwca 2016 roku (poniedziałek) w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu ul. Kilińskiego 43. Początek konferencji, godz. 10.00

20.06.2016
Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje

Piętnaście lat oczekiwania, ponad 1700 stron objętości! Monografia naszego miasta już w sprzedaży! Monumentalne dwutomowe wydawnictwo do nabycia w Pałacu Schoena w cenie 150 zł

15.06.2016

Remont w Pałacu Remont w Pałacu

Od 30 września planowane są prace remontowe dotyczące przebudowy nawierzchni tarasu nad wejściem głównym do Pałacu Schoena. W ramach przygotowań do remontu powstały już rusztowania zasłaniające część południowej elewacji naszego budynku. Termin zakończenia prac planowany jest na 15 października.

30.08 - 15.10.2016
Wystawa fotografii Arkadiusza Goli Wystawa fotografii Arkadiusza Goli

W czwartek 8 września o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Arkadiusza Goli "Ogrodowa 1". Zapraszamy na wystawę o życiu i pracy ludzi oraz ich zakładu - ostatniej sosnowieckiej Kopalni Węgla Kamiennego "Kazimierz - Juliusz".

08.09 - 16.10.2016

Bilety

Wtorek-Sobota 10:00-17:00
Niedziela 12:00-17:00
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Więcej o naszej działalności

Sprawdź naszą ofertę