Ogłaszamy konkurs filmowy Ogłaszamy konkurs filmowy

Ogłaszamy konkurs filmowy pt.: "Nakręceni na Sosnowiec". Do udziału zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy do pobrania na naszej stronie w zakładce: O MUZEUM \ Media - Dokumenty do pobrania. Patronatem honorowym konkursu jest właściciel sieci kin HELIOS, a dla zwycięzców mamy bardzo atrakcyjne nagrody.

17.03 - 23.05.2017
Oferta pracy przy wykopaliskach Oferta pracy przy wykopaliskach

PRACA! W tym roku ponownie dział archeologii naszego muzeum będzie prowadził wykopaliska, które planowane są na stanowisku nr 5 w Sosnowcu-Zagórzu. W związku z czym poszukujemy do pracy dwóch mężczyzn. Wykopaliska przewidziane są na okres od 26 czerwca do 21 lipca. praca od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00. Jeśli jesteście zainteresowani lub znacie kogoś kto mógłby być - zapraszamy i prosimy o kontakt pod numer (32) 363 45 11 lub archeologia@muzeum.org.pl

16.03 - 01.06.2017
Konkurs historyczny Konkurs historyczny "Sosnowiec moje miasto"

Ogłaszamy nabór zgłoszeń do konkursu historycznego pt.: "Sosnowiec - moje miasto" o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miejskiej, dla młodzieży szkół gimnazjalnych z terenu Sosnowca - będzie to jubileuszowa XX edycja. Więcej informacji w regulaminie dostępnym do pobrania na naszej stronie w zakładce: O MUZEUM \ Media - Dokumenty do pobrania

15.03 - 23.05.2017
Warsztaty i lekcje towarzyszące wystawie Warsztaty i lekcje towarzyszące wystawie "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy"

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy", ale także do skorzystania z oferty edukacyjnej, którą przygotowaliśmy w związku z tą ekspozycją. Proponujemy warsztaty plastyczne - „Motywy ormiańskie na szkle” i lekcje muzealne: „Wielokulturowość - wspólny mianownik Lwowa i Sosnowca." oraz „Młodopolscy artyści w służbie sacrum. Katedra ormiańska we Lwowie i Katedra pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu." Zapraszamy!

14.03 - 30.04.2017
Wystawa „Jan Hus w roku 1415 i 600 lat później” Wystawa „Jan Hus w roku 1415 i 600 lat później”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej czeskiemu duchownemu i bohaterowi narodowemu – Janowi Husowi, który jest uważany za prekursora protestantyzmu i męczennika. Ekspozycja przygotowana przez Czeskie Centrum w Warszawie będzie udostępniona zwiedzającym od 9 marca do 30 kwietnia 2017 roku.

09.03 - 30.04.2017
Wystawa Wystawa "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy"

9 marca o godz. 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy", która będzie okazją do poznania jednego z ważniejszych dzieł polskiej sztuki sakralnej okresu międzywojennego. Słowo wstępu wygłosi prof. dr Jacek Purchla - dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, które przygotowało wystawę. Niewątpliwą atrakcją wernisażu będzie także degustacja potraw kuchni ormiańskiej. Wystawa potrwa od 9 marca do 30 kwietnia 2017 roku. Wstęp wolny! Zapraszamy!

09.03 - 30.04.2017

Bilety

Wtorek, Czwartek, Piątek 10:00-15:00
Środa, Sobota 10:00-17.00
Niedziela 12:00-17:00
Poniedziałek Nieczynne
Bilet normalny
Bilet ulgowy
Bilet grupowy (od osoby)
PLN
Bilety rodzinny (do 4 osób)
Przewodnik (od grupy)
PLN
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
W soboty bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, bedącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;
  • osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowy, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"
  • kombatantom.

Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

• osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orederem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
  • pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  • członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);
  • posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. Nr 180, poz. 1280 oraz z 2008 r. Nr 52, poz. 305);
  • dzieciom do lat siedmiu.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sprawdź naszą ofertę