Obecne

Jarmark u Schoenów Jarmark u Schoenów

19 maja w ramach "Nocy muzeów" zapraszamy od godz. 15.00 do wzięcia udziału w „Jarmarku u Schoenów” wszystkich dla których niepowtarzalność przedmiotów oraz ich historia ma znaczenie większe niż produktów dostępnych masowo w nowoczesnych sklepach.

19.05 - 19.05.2018
Noc muzeów w Pałacu Schoena Noc muzeów w Pałacu Schoena

19 maja po raz kolejny zapraszamy na Noc Muzeów. W związku z trwającą w tym czasie wystawą "Wajda" przygotowujemy dla Państwa mnóstwo atrakcji. Oprócz oprowadzania kuratorskiego po wystawie m.in. rodzinne warsztaty filmowe, koncert artystów 'Piwnicy pod Baranami' oraz Jarmark u Schoenów. Wstęp wolny!

19.05 - 19.05.2018
Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy

17 maja o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt.: "Wajda". Dzięki współpracy z Muzeum Manggha mamy przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłą wystawę ukazującą mniej znany aspekt twórczości tego wielkiego reżysera, a dotyczący tworzonych przez niego grafik i malarstwa. Zapraszamy!

17.05 - 15.07.2018
Dodatkowe połączenia Kolei Śląskich na Noc Muzeów Dodatkowe połączenia Kolei Śląskich na Noc Muzeów

Z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów Koleje Śląskie uruchamiają trzy dodatkowe nocne połączenia, aby zwiększyć możliwości powrotu uczestników tego wydarzenia. Pociągi wyjadą z Katowic o godzinie 01:35 w kierunku Gliwic, Tychów Lodowiska oraz Zawiercia. Więcej informacji na stronie

01.05 - 19.05.2018