Obecne

Otwarcie Małej Panoramy Racławickiej! Otwarcie Małej Panoramy Racławickiej!

W czwartek 12 października o godz. 12.00 zapraszamy Państwa do Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu na niezwykłe wydarzenie jakim będzie otwarcie ekspozycji z Małą Panoramą Racławicką autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Cieszące się ogromną popularnością podczas ostatniej swojej bytności w naszym muzeum obrazy będzie można ponownie oglądać w specjalnie przygotowanej dioramie. Zapraszamy!

Wykład - Wykład - "Nieprzeciętne". Wybitne Polki na przestrzeni dziejów.

12 października o godz. 17.00 zapraszamy do Pałacu Schoena na wykład w cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie - „Być kobietą” pt. "Nieprzeciętne". Wybitne Polki na przestrzeni dziejów. – spotkanie poprowadzi historyk sztuki, kustosz, kurator trwającej wystawy – Ewa Chmielewska. Wstęp wolny! Zapraszamy!

12.10 - 12.10.2017
Konferencja naukowa pt.: 1794 - Wolność, całość, niepodległość. Konferencja naukowa pt.: 1794 - Wolność, całość, niepodległość.

12 października zapraszamy na konferencję naukową organizowaną przez Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu wspólnie z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego pt.: 1794 - WOLNOŚĆ, CAŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ - w 200. rocznicę śmierci i 100. odsłonięcia pomnika Tadeusza Kościuszki w Sosnowcu.

12.10 - 12.10.2017
"dopasowane" warsztaty stylizacji z Joanną Czupryniak

W najbliższy czwartek (5 października), o godz. 17.00 zapraszamy na warsztaty stylizacji ubioru "Dopasowane". Kolejne spotkanie towarzyszące trwającej właśnie wystawie "Być kobietą" poprowadzi Joanna Czupryniak - projektantka modowa, stylistka, ilustratorka. Nasza ekspertka opowie o możliwościach budowania wyglądu, pomoże i poradzi jak dobrać odpowiednie elementy kreatywnej stylizacji. Wstęp wolny, jednak z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy! (tel. 32 363 45 18) Zapraszamy!

05.10 - 05.10.2017