Obecne

Listopad 1918 roku w Zagłebiu Dąbrowskim Listopad 1918 roku w Zagłebiu Dąbrowskim

Miło nam poinformować, że na Święto Niepodległości ukazała się publikacja Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego poświęcona wydarzeniom listopada 1918 roku w naszym regionie. Praca wielu Autorów pozwoliła opracować i przybliżyć Państwu opis wydarzeń i sylwetki postaci, które wiążą się z dniami tworzenia pierwszych struktur państwa polskiego, które w Zagłębiu Dąbrowskim powstawały, jako jedne z pierwszych na ziemiach polskich. Książkę można już nabyć w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Gorąco polecamy!

11.11.2019
W dniach 9 - 11 listopada muzeum nieczynne W dniach 9 - 11 listopada muzeum nieczynne

W dniach 9-11 listopada (sobota-poniedziałek Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie zamknięte dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

09.11 - 11.11.2019
Konferencja naukowa w Pałacu Schoena Konferencja naukowa w Pałacu Schoena

7 i 8 listopada Instytut Zagłębia Dąbrowskiego Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu oraz Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszają na sesję naukową z cyklu "Między irredentą a kolaboracją Powstania narodowe – czy warto było?"

07.11 - 08.11.2019
Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym, zwłaszcza w kontekście regionalnym, zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli języka polskiego. Całość dotyczy poezji, prozy i całokształtu życia literackiego w Zagłębiu. Cykl stanowią 3 wykłady oraz 3 ćwiczenia, które będą odbywać się raz w miesiącu w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Zapraszamy do zapisywania się na stronie http://cdnsosnowiec.edu.pl/pl/4759/23138/edukacja-regionalna-bezplatne-warsztaty-dla-nauczycieli-jezyka-polskiego.html

30.10 - 11.12.2019