Obecne

Pierwsza wystawa w nowej galerii Pierwsza wystawa w nowej galerii

16 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Julii Karasiewicz inaugurujący otwarcie galerii Trójkąt w Kole. Na ekspozycji będzie można obejrzeć cykl prac powstałych podczas podróży autorki po Iranie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

16.01 - 24.02.2019
„TRÓJKĄT W KOLE” Nowa Galeria w Nowym Roku! „TRÓJKĄT W KOLE” Nowa Galeria w Nowym Roku!

Już od stycznia 2019 roku Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu otwiera nową galerię „Trójkąt w kole”. Jej nazwa odwołuje się do marki przędzy produkowanej w Zakładach Włókienniczych C.G. Schön – pionierów i potentatów branży włókienniczej, dawnych właścicieli pałacu. Nowa przestrzeń wystawiennicza jest otwarta dla wszystkich, a szczególnie dla mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego: artystów, kolekcjonerów, także stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Zapraszamy do współpracy!

01.01.2019
Zmiana godzin pracy muzeum Zmiana godzin pracy muzeum

W niedzielę 6 stycznia, w związku ze Świętem Trzech Króli, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie nieczynne. Informujemy także, że w dniach od 2 do 25 stycznia bieżącego roku Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10.00-15.00 oraz w weekendy 10.00-17.00

01.01 - 25.01.2019
Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!

Święta Bożego Narodzenia zatrzymują nas na chwilę, dając radość ze spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Są też czasem podsumowania kończącego się roku. Dla nas był to czas bardzo pracowity, ale też niezwykle owocny. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie pomyślny. Życzymy wam wielu radości z realizacji ambitnych planów w 2019 r., a w wigilijny wieczór - spokoju i wytchnienia. Pracownicy Pałacu Schoena wraz z dyrektorem Pawłem Duszą.

24.12.2018