Archiwum

Wernisaż fotografii - Marek Bebłot - Manhattan' Summer Wernisaż fotografii - Marek Bebłot - Manhattan' Summer

24 października (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy w małej galerii Trójkąt w Kole. Tym razem będzie można obejrzeć prace fotograficzne Marka Bebłota. Wystawa „Manhattan' Summertime" jest pokłosiem wyjazdu do Nowego Jorku latem 2019 roku. Prezentuje życie codzienne mieszkańców rozgrzanej słońcem metropolii, niespieszne spacery po Central Parku, uliczne zabawy i tańce przy dźwiękach big-bandu, a wszystko w otoczeniu monumentalnych brył zapierającej dech architektury miasta.

24.10 - 24.11.2019
Wieczór z poezją Jana Pawła II Wieczór z poezją Jana Pawła II

23 października o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór z poezją Jana Pawła II organizowany jako wydarzenie towarzyszące prezentowanej właśnie wystawie „Jan Paweł II – w 20. rocznicę wizyty”. Na spotkaniu wysłuchamy poezji Karola Wojtyły w interpretacji Dariusza Niebudka oraz utworów muzycznych w wykonaniu Joachima Mencla i Barbary Pospieszalskiej. Spotkanie poprowadzi red. Jacek Filus.

23.10.2019
Koncert i spotkanie pamięci Jerzego Sojki: 10 Piano Preludes on the Purest Love Koncert i spotkanie pamięci Jerzego Sojki: 10 Piano Preludes on the Purest Love

16 października o godz. 18.00 zapraszamy na koncert organizowany jako wydarzenie towarzyszące prezentowanej właśnie wystawie „Jan Paweł II – w 20. rocznicę wizyty”. Koncert i spotkanie pamięci Jerzego Sojki: 10 Piano Preludes on the Purest Love. W wykonaniu: Jacek Glenc (fortepian), Adam Musialski (skrzypce); prowadzenie - red. Jacek Filus.

16.10.2019
Gra terenowa Zagłębie Powstań Śląskich Gra terenowa Zagłębie Powstań Śląskich

Poznaj nieznane historie z Powstań Śląskich na Zagłębiu! Zapraszamy do udziału w grze terenowej ZAGŁĘBIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH w Sosnowcu, która odbędzie się 12 października! Więcej informacji znajdziecie na stronie RIK Katowice w zakładce aktualności - https://rik.katowice.pl/ Projekt realizowany jest przez Regionalny Instytut Kultury przy współpracy z naszym muzeum.

12.10.2019