Archiwum

Wernisaż wystawy Wernisaż wystawy "Wolność" XXI Sosnowieckich Spotkań Artystycznych

W czwartek - 24 stycznia - o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prezentującej prace uczestników 21. Sosnowieckich Spotkań Artystycznych, których hasłem przewodnim była WOLNOŚĆ! Spotkania organizowane już ponad 20 lat są stałym punktem kalendarza kulturalnego regionu. Integrują lokalne środowisko artystów, łączą pokolenia, inspirują artystyczne przyjaźnie. Na wernisaż - wstęp wolny! Zapraszamy!

24.01.2019
Pierwsza wystawa w nowej galerii Pierwsza wystawa w nowej galerii

16 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Julii Karasiewicz inaugurujący otwarcie galerii Trójkąt w Kole. Na ekspozycji będzie można obejrzeć cykl prac powstałych podczas podróży autorki po Iranie. Wstęp wolny. Zapraszamy!

16.01 - 24.02.2019
Zmiana godzin pracy muzeum Zmiana godzin pracy muzeum

W niedzielę 6 stycznia, w związku ze Świętem Trzech Króli, Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie nieczynne. Informujemy także, że w dniach od 2 do 25 stycznia bieżącego roku Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach 10.00-15.00 oraz w weekendy 10.00-17.00

01.01 - 25.01.2019
„TRÓJKĄT W KOLE” Nowa Galeria w Nowym Roku! „TRÓJKĄT W KOLE” Nowa Galeria w Nowym Roku!

Już od stycznia 2019 roku Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu otwiera nową galerię „Trójkąt w kole”. Jej nazwa odwołuje się do marki przędzy produkowanej w Zakładach Włókienniczych C.G. Schön – pionierów i potentatów branży włókienniczej, dawnych właścicieli pałacu. Nowa przestrzeń wystawiennicza jest otwarta dla wszystkich, a szczególnie dla mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego: artystów, kolekcjonerów, także stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Zapraszamy do współpracy!

01.01.2019