Archiwum

Wystawa szkła z ze zbiorów Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu Wystawa szkła z ze zbiorów Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu

Od 20 pażdziernika w Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno będzie można obejrzeć wystawę "Oblicza polskiego szkła współczesnego" przygotowaną ze zbiorów naszego muzeum. Wystawa potrwa do 7 stycznia 2018 r. Gorąco polecamy!

20.10.2017
Wykład - „Od Wenus z Willendorfu do Anji Rubik. Kanony urody” Wykład - „Od Wenus z Willendorfu do Anji Rubik. Kanony urody”

19 października o godz. 17.00 zapraszamy do Pałacu Schoena na wykład z cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie - „Być kobietą” pt. „Od Wenus z Willendorfu do Anji Rubik. Kanony urody” – spotkanie poprowadzi kulturoznawca, kustosz Joanna Kunysz. Wstęp wolny! Zapraszamy!

19.10 - 19.10.2017
Otwarcie Małej Panoramy Racławickiej! Otwarcie Małej Panoramy Racławickiej!

W czwartek 12 października o godz. 12.00 zapraszamy Państwa do Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu na niezwykłe wydarzenie jakim będzie otwarcie ekspozycji z Małą Panoramą Racławicką autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Cieszące się ogromną popularnością podczas ostatniej swojej bytności w naszym muzeum obrazy będzie można ponownie oglądać w specjalnie przygotowanej dioramie. Zapraszamy!

Wykład - Wykład - "Nieprzeciętne". Wybitne Polki na przestrzeni dziejów.

12 października o godz. 17.00 zapraszamy do Pałacu Schoena na wykład w cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie - „Być kobietą” pt. "Nieprzeciętne". Wybitne Polki na przestrzeni dziejów. – spotkanie poprowadzi historyk sztuki, kustosz, kurator trwającej wystawy – Ewa Chmielewska. Wstęp wolny! Zapraszamy!

12.10 - 12.10.2017