Archiwum

Konkurs historyczny - Konkurs historyczny - "Sosnowiec - moje miasto. O puchar przewodniczącego rady miejskiej"

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do konkursu historycznego "Sosnowiec - moje miasto" o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miejskiej, dla młodzieży szkolnej z terenu Sosnowca. Więcej informacji w regulaminie dostępnym do pobrania na naszej stronie w zakładce: O MUZEUM \ Media - Dokumenty do pobrania. UWAGA: Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH ULEGŁ ZMIANIE TERMIN KONKURSU! KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 13 CZERWCA (CZWARTEK) 2019 r. o GODZ. 10.00 TERMIN SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ UPŁYWA W DNIU 24 MAJA 2019 r

13.06 - 13.06.2019
Industriada #INDUbal Industriada #INDUbal

9 czerwca zapraszamy do naszego muzeum na atrakcje towarzyszące tegorocznej Industriadzie. W zabytkowych wnętrzach pałacu - w ramach industriadowego INDUbalu - odbędzie się "Niedziela u przemysłowca". W programie m.in. pokaz strojów z epoki, tańców oraz koncert. Zapraszamy!

09.06 - 09.06.2019
Surrealistyczna noc w muzeum Surrealistyczna noc w muzeum

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia! Zaczynamy o godz. 20.00 spektaklem w wykonaniu aktorów Teatru Witkacego w Zakopanem (wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja telefoniczna). O 21.30 otwarcie interaktywnej wystawy dla dzieci oraz zwiedzanie z przewodnikiem wystawy czasowej: "Salvador Dali. Boska komedia" (wstęp płatny w promocyjnej cenie). O 22.00 zapraszamy na wykład: "Salvador Dali - geniusz czy hochsztapler?"

18.05 - 18.05.2019
Kolej na muzea Kolej na muzea

Zapraszamy do Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu gdzie od maja do końca września 2019 roku z biletem Kolei Śląskich można zwiedzać galerie w niższej cenie lub całkowicie za darmo. Bilet ze zniżką będzie mógł nabyć każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka.

01.05 - 01.10.2019