Noc muzeów w Pałacu Schoena

Andrzej Wajda. Noc Filmowa, 19 maja

godz. 17.00

Kręci się-rodzinne warsztaty filmowe, Studio Filmowe Off Masters z Krakowa. Warsztaty będą składały się z prelekcji nt. produkcji filmowej, prezentacji kamer, szkolenia z ustawiania oświetlenia filmowego oraz jego modyfikatorów, omówienia zasad pracy dźwiękowca i na końcu wspólnego nagrania kilku podsumowujących ujęć. Warsztaty są kierowane do wszystkich - zarówno osób, które chcą pierwszy raz zapoznać się z techniką filmową jak i osób bardziej doświadczonych, chcących poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie.

godz. 19.00

Jak być artystą kina? Andrzej Wajda

wykład, prof. dr hab. Tadeusz Lubelski, Uniwersytet Jagielloński

godz. 20.00

Koncert artystów Piwnicy pod Baranami: Kamila Klimczak, Maciej Półtorak, Rafał Jędrzejczyk

akompaniament: Michał Półtorak - skrzypce, Paweł Pierzchała - fortepian

godz. 21.00

Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcie! - prelekcja filmu dokumentalnego, 2008 r., reż. Marcin Sauter, Maciej Cuske, Thierry Paladino, Piotr Stasik, 54 min., Wajda School

godz. 22.00

Kuratorskie oprowadzania po wystawie Wajda

w godzinach 15.00 - 19.00

odbędzie się 'Jarmark u Schoenów', będzie to pierwsza tego rodzaju impreza plenerowa, która będzie w 2018 roku towarzyszyła ogólnopolskiej „Nocy Muzeów” w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Dedykowana jest miłośnikom staroci, wielbicielom dawnych kolekcji oraz osobom, które posiadają oryginalne zbiory, ceniącym urok dawnego rękodzieła. Będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wieloletnich wysiłków pasjonatów i hobbistów w dziedzinach m. in. numizmatyki, dawnego meblarstwa, biżuterii, fotografii, sztuki, militariów, starych zegarów i pozostałych kategorii rzemiosła artystycznego. W całości będzie związana z kulturą materialną regionu.

19.05 - 19.05.2018