Z wizytą u Schoenów - festyn z okazji 35-lecia Muzeum

20 września w naszym zabytkowym kompleksie pałacowo-parkowym odbędzie się festyn tematyczny w okazji 35-lecia istnienia Muzeum w Sosnowcu.
Festyn będzie nawiązywał do historycznych postaci i wydarzeń z II połowy XIX wieku, znanych z pamiętników Fanny Lamprecht – siostry braci Schoenów W programie zaplanowaliśmy rekonstrukcję przyjazdu Fanny do ówczesnych Sosnowic, pokaz jazdy amazonek w siodle damskim (odwołujący się do założonego przez braci Klubu Jeździeckiego, prezentację strojów z epoki, występ Czarodzieja z nad Przemszy, koncert „Saksońska krew”. Dla najmłodszych zostanie wydana bezpłatna, okazjonalna publikacja „U Schoenów w Sosnowcu” o walorach edukacyjnych, w atrakcyjnej formie graficznej.
Celem jest upamiętnienie i przywołanie pamięci o właścicielach rezydencji – rodzinie Schoenów, pionierów a następnie potentatów branży włókienniczej. Dzięki dynamicznemu rozwoju tej branży, Sosnowiec był często nazywany „Małą Łodzią”. Przybyła z Saksonii rodzina wpłynęła na rozwój, nie tylko gospodarczy, także społeczny i urbanistyczny Sosnowca.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.
Z WIZYTĄ U SCHOENÓW
Festyn rodzinny

20 września, godz. 11.00 - 18.00

11.00 Przyjazd Fanny do Sosnowic