19 czerwca muzeum czynne od godz. 13.00

Informujemy, że w dniu 19 czerwca 2022 Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu będzie czynne od godz. 13.00 do 18.00

O godz. 10.00 zapraszamy na ulicę Sobieskiego (przy moście na Brynicy) na widowisko historyczne upamiętniające włączenie części Górnego Śląska do odrodzonego Państwa Polskiego i uroczyste wkroczenie Wojska Polskiego pod komendą generała Stanisława Szeptyckiego na przyłączone ziemie śląskie. Oddziały Wojska Polskiego 20 czerwca 1922 roku wyruszyły z Sosnowca i zostały uroczyście powitane przy moście na Brynicy. Następnie wmaszerowały do Katowic.

Zapraszamy jutro 19 czerwca 2022 r. o godz. 10.00, czyli prawie sto lat później, na rekonstrukcję tych wydarzeń, które zostaną odtworzone przez grupę 70 rekonstruktorów – w tym 25 kawalerzystów na koniach. Inscenizacja rozpocznie się przy ulicy Sobieskiego 64, a oddziały przemaszerują ulicą Sosnowiecką w stronę Katowic.