Prezentowana wystawa w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu to rodzaj fabularnej gry przygodowej,
w której uczestnicy w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu, wspólnie rozwiązują zagadki.
Zostaną przeniesieni do Sosnowca 2. poł XIX i pocz. XX w., biorąc udział w intrydze Kolekcjonera osadzonej
w realiach zupełnie innych czasów. Głównym celem naszej interaktywnej wystawy jest przybliżenie dziejów Sosnowca, przestudiowanie wybranych wydarzeń z jego przeszłości związanych z rozwojem przemysłu, poznanie wybitnych sosnowiczan oraz najważniejszych zabytków. Uczestników czeka zabawa połączona z edukacją, możliwość rozwinięcia umiejętności związanych z pracą w grupie oraz nauka logicznego myślenia.