Sosnowiecka eskadra lotnicza – album towarzyszący wystawie czasowej

Dzięki współpracy z Fundacją LOTTO im. Hanny Konopackiej oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy album. "Sosnowiecka eskadra lotnicza - album towarzyszący wystawie" przybliża najmłodszym sosnowiczanom historię II wojny światowej oraz dzieje bohaterskich lotników z naszego miasta.

Sosnowieccy lotnicy szybko nie opuszczą siedziby Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu, wprost przeciwnie, mają szansę zadomowić się w nim na dobre i zyskać kolejnych fanów. Wszystko dzięki publikacji powstałej dzięki dofinansowaniu Fundacji LOTTO im. Hanny Konopackiej. Jest nią  „Sosnowiecka eskadra lotnicza – album towarzyszący wystawie czasowej”.

Album liczy 20 stron i charakteryzuje się bogatą szatą graficzną (ilustracje, fotografie, rysunki do kolorowania, modele do wycinania, wkładka z naklejkami). Za wykonanie ilustracji odpowiada Paweł Garwol, ceniony rysownik poczytnych opowieści komiksowych. Całość została opatrzona treściami opracowanymi na bazie wystawy poświęconej sosnowieckim lotnikom walczącym podczas II wojny światowej na zachodzie i na wschodzie, prezentowanej do lipca w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Tematyka związana z sosnowieckimi lotnikami spotkała się z dużym odzewem wśród widzów i nadal cieszy się dużą popularnością. Film zrealizowany na zlecenie Muzeum, z relacjami rodzin sosnowieckich pilotów (dostępny na muzealnym profilu Facebook oraz kanale Youtube), ciągle budzi zainteresowanie odbiorców, co tłumaczy potrzebę dalszej oraz pogłębionej edukacji, zwłaszcza wobec młodego pokolenia, na temat mało znanych aspektów historii Polski.

Album „Sosnowiecka Eskadra Lotnicza….” w sposób przystępny i ciekawy przybliża najmłodszym odbiorcom dzieje bohaterskich lotników, a edukację łączy z twórczą zabawą. Mały czytelnik szukając drogi dla lecącego samolotu czy dobierając elementy ubioru polskiego lotnika, sam może przenieść się w czasie i poczuć częścią niezapomnianej przygody. Książeczkę będzie można nabyć w siedzibie Muzeum lub na muzealnym profilu Allegro w atrakcyjnej cenie 7 zł (Kliknij tutaj, aby zakupić album).