Muzeum adoptowało 200 tys. pszczół

W Muzeum na południowym tarasie stanęła miejska pasieka. Składa się z czterech uli, w których mieszka ok. 200 tys. pszczół z czego tylko jedna trzecia to pszczoły lotne – reszta pozostaje wewnątrz ula. Do dyspozycji mają park, w którym rosną m. in. lipy, akacje i okoliczną nawłoć. Oprócz uli zamontowaliśmy domki dla owadów, odpowiedzialnych również za efekty zapylania.

Już 12 sierpnia o godz. 11.00 odbędą się pierwsze warsztaty pszczelarskie „Po co nam pszczoły?”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, odbywać się będą przy otwartych ulach. Wczesną jesienią odbędą się kolejne spotkania i warsztaty na, które już dziś zapraszamy całe rodziny. Wyprodukowany miód będzie serwowany do herbaty w naszej muzealnej kawiarni „Trójkąt w Kole”.