19 września o godz. 18.00 odbędzie się kolejny wernisaż w naszej małej galerii Trójkąt w Kole. Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Beaty Sołtysik 'Barwy natury’.

Beata Sołtysik

Absolwentka Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w pracowni malarstwa prof. Lecha Kołodziejczyka. Ponadto w 2009 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Sosnowca za Upowszechnianie Kultury za 2010 r. Organizowała dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu festyny miejskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz plenery malarskie i wystawy poplenerowe dla osób niepełnosprawnych.

Prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z florystyki dla dorosłych w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu.  Z uczestnikami warsztatów, przygotowała 25 prac malarskich na otwarcie i stałą wystawę w stacjonarnym Hospicjum w Sosnowcu.

Zajmuje się malarstwem, fotografią, florystyką. Tworzy w różnych technikach: akryl i olej na płótnie, akwarela, pastel sucha, tematem prac jest architektura, martwa natura, kwiaty i pejzaż. Hobby: fotografia, podróże i ogrodnictwo. Gdy kilka lat temu wyprowadziła się za miasto, to właśnie ogród stał się wielką pasją, gdzie można się zrealizować w projektowaniu stylowego ogrodu, z dużym sukcesem ogólnopolskim i medialnym. A kwiaty z ogrodu i sielskie okolice z łąkami w różnych porach roku i dnia stały się tematem obrazów tej wystawy.