Od 19 czerwca w naszej galerii Trójkąt w Kole zagości rzeźba ceramiczna. Udostępniamy Państwu wystawę Anny Pałys-Zatorskiej pt.: „Perspektywa bliskości”

Zabiegani w codzienności, wciśnięci w role i obowiązki, żyjąc często powierzchowną chwilą, motywowani zewnętrznymi okolicznościami, często zapominamy o pogłębionej refleksji nad sobą w relacji do świata i innych ludzi. Relacji budowanych zarówno w sensie jakości jak również wartości, które są szczególnie ważne dla nas samych.
Motywem przewodnim a zarazem inspiracją jest dla artystki człowiek, w swym pięknie i ułomnościach. Próba przedstawienia często skomplikowanych relacji międzyludzkich stała się motywem wielu jej prac. Widać w nich egzystencjonalne poczucie przemijania, przy jednoczesnej radości istnienia.
Wybrała rzeźbiarską formę ceramiczną, jako medium przekazu, ponieważ daje ona wyjątkowe możliwości łączenia różnych technik. Eksperymentuje z tworzywem i materią, transformując i deformując glinę w kierunku ekspresyjnej figuratywności.
„Perspektywa bliskości” jest wynikiem poszukiwania równowagi i obserwacji przenikania się żywiołów nierozerwalnie obecnych w ceramicznej materii.

Anna Pałys-Zatorska urodzona w Czeladzi, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Wydziału Ceramiki i Szkła. Dyplom z ceramiki unikatowej w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej uzyskała w 1999 r. Uprawia ceramiką unikatową . Prowadzi otwartą pracownię ceramiczną w Ośrodku Kultury w Będzinie a także arteterapię z osobami niepełnosprawnymi w Zespole Szkół Specjalnych Nr 4 w Sosnowcu.