Światowy Dzień Pszczoły w Pałacu Schoena

Świętujemy Światowy Dzień Pszczoły – dołączcie do nas i zakumplujcie się z naszymi pszczołami! 😉

16.00 – „W muzealnej pasiece” – dołączcie do naszych warsztatów pszczelarskich prowadzonych przez Krzysztofa Poppe, doświadczonego pszczelarza i twórcę  „Śląskich Miodów”. Pan Krzysztof, zdobywca wielu medali w międzynarodowych konkursach miodów, podzieli się swoją pasją i wiedzą, pomagając uczestnikom zrozumieć znaczenie pszczół w naszym ekosystemie.

17.00 – „Kardioprotekcyjne wykorzystanie produktów pszczelich” – Prof. dr hab. n.med. Jerzy Stojko z Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu ŚUM przedstawi wykład na temat zdrowotnych korzyści produktów pszczelich, takich jak miód, pyłek kwiatowy, czy propolis, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na zdrowie serca. Profesor Stojko jest uznanym ekspertem w dziedzinie farmakologii, specjalizującym się w naturalnych metodach leczenia.

18.00 – „Świece z pszczelego wosku” – warsztaty artystyczne dla miłośników rękodzieła, podczas których uczestnicy nauczą się tworzyć własne świece z naturalnego wosku pszczelego – pięknych i ekologicznych.

Wstęp wolny! Rezerwacji dokonacie poprzez poniższy formularz (w razie problemów prosimy o telefon pod numerem 32 363 45 18)