Sosnowiecka lotnicza eskadra 11.05-16.07

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Sosnowiecka lotnicza eskadra” – poświęconą lotnikom Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, związanych z Sosnowcem. Chcemy przybliżyć Wam nie tylko same biografie lotników w czasie działań wojennych, ale także opowiedzieć o ich życiu codziennym, rodzinach oraz pozawojskowych aktywnościach. Tłem dla tych historii będzie opowieść na temat rozwoju i znaczenia lotnictwa w Polsce.

Na wystawie prezentujemy zarówno obiekty wypożyczone z Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, a także makiety wybranych samolotów z czasów II wojny światowej, dokumenty z Centralnego Archiwum Wojskowego, Archiwum Państwowego w Katowicach oraz pamiątki rodzinne.

Uzupełnieniem narracji wystawy są informacje o sosnowieckim szybownictwie i modelarstwie, które zapisało chlubną kartę w dziejach Polski.

Informacje dla grup szkolnych:

• Wystawie towarzyszą warsztaty plastyczne „Mini spadochron-forma przestrzenna”, wykonany z papieru i gliny. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych (grupa do 30 os. zapisy pod nr tel. /32/ 363 45 18).
  • W trakcie zwiedzanie wystawy dzieci rozwiązują quiz o tematyce lotniczej.

Dziękujemy także firmie JANPOL za wsparcie finansowe podczas tworzenia wystawy oraz wydarzeń towarzyszących.