Spotkanie autorskie z Wojciechem Prażmowskim. Promocja albumu „Sny ze srebra”

W czwartek 2 lutego 2023 roku o godz. 17.30 zapraszamy do Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Wojciechem Prażmowskim oraz oprowadzanie po wystawie „Sny ze srebra”. Podczas spotkania, które poprowadzi kurator wystawy – dyrektor Instytucji Kultury Ars Cameralis – Marek Zieliński, odbędzie się także promocja albumu towarzyszącego wystawie oraz pokaz filmu dokumentalnego o artyście pt.: „Pod drzewem” zrealizowanego w 2022 r. przez Pawła Duszę.

Wystawa prac Wojciecha Prażmowskiego „Sny ze srebra” zostaje przedłużona i będzie dostępna do niedzieli, 5 lutego 2023 roku.

Album „Sny ze srebra” to przekrojowy, retrospektywny album fotograficzny jednego z najbardziej znanych polskich artystów zajmujących się fotografią kreacyjną. Publikacja towarzyszy wystawie o tym samym tytule zorganizowanej w 2022 roku w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu we współpracy z Instytucją Kultury Ars Cameralis w ramach XXXI Festiwalu Ars Cameralis.
Jednak „Sny ze srebra” to dużo więcej niż katalog wystawy. Na 400 stronach najwyższej jakości kredowego, satynowego papieru znalazły się reprodukcje wybranych przez autora prac, wykonane z największą starannością, według najlepszych wzorców sztuki drukarskiej.
Wyjątkowa współpraca artysty z kuratorem wystawy Markiem Zielińskim, autorami tekstów oraz projektantką sprawiła, że publikacja jest dziełem niezwykłym nie tylko pod względem treści i formy, ale także osobistego zaangażowania artysty. Wojciech Prażmowski czuwał bowiem nad każdym z etapów powstawania albumu.
Autorzy tekstów: Marek Zieliński, Katarzyna Wielechowska, Barbara Major, Milena Rosiak oraz Marek Grygiel
Projekt graficzny i skład: Katarzyna Wolny-Grządziel
Wydawca: Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu & Instytucja Kultury Ars Cameralis