Warsztaty pszczelarskie w Pałacu Schoena

Muzealna pasieka w Pałacu Schoena

Czy wiecie, że nasze Muzeum posiada swoją pasiekę? Znajduje się na południowym tarasie Pałacu Schoena. Składa się z 4 uli, które zamieszkuje ok. 40 000 pszczół. Te pożyteczne owady mają do dyspozycji park, w którym rosną m.in. lipy, akacje oraz nawłoć. Oprócz uli w parku zamontowane są specjalne „hotele dla owadów”, które również są pożytecznymi zapylaczami. Wyśmienity miód, który jest produktem pracy pszczół, możecie zakupić w naszym sklepiku Muzealnym.

Zajęcia edukacyjne dla grup szkolnych – podstawowych i ponadpodstawowych

Zapraszamy grupy szkolne do uczestnictwa w serii wyjątkowych warsztatów związanych z pszczelarstwem. W ramach działań edukacyjnych proponujemy:

W muzealnej pasiece

Warsztaty pszczelarskie prowadzone przez profesjonalnego pszczelarza, który najpierw opowie uczestnikom o zwyczajach pszczół miododajnych oraz roli jaką pełnią w ekosystemie. Następnie, po krótkiej prelekcji, prowadzący zaprosi uczestników do pasieki, gdzie zaprezentuje wnętrze ula z plastrami miodu, pokaże królową, robotnice i trutnie. Zajęcia zakończy degustacja sezonowego miodu z muzealnej pasieki. Zapewniamy stroje ochronne!

Kwietne łąki na bawełnianych torbach

Warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy namalują własną dekorację na bawełnianej torbie na zakupy.

Świece z pszczelego wosku ozdabiane techniką decoupage

Ręcznie zawijane świece z płata woskowego ozdabiane specjalną serwetką.

Zapisy na warsztaty:

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu (32) 363 45 18. Prosimy uwzględnić, że na warsztaty zapisujemy z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem!

Pszczoły nie są leżą w zakresie Waszych zainteresowań? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatową pod tym linkiem.