24 października (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy w małej galerii Trójkąt w Kole. Tym razem będzie można obejrzeć prace fotograficzne Marka Bebłota.
Wystawa „Manhattan’ Summertime” jest pokłosiem wyjazdu do Nowego Jorku latem 2019 roku. Prezentuje życie codzienne mieszkańców rozgrzanej słońcem metropolii, niespieszne spacery po Central Parku, uliczne zabawy i tańce przy dźwiękach big-bandu, a wszystko w otoczeniu monumentalnych brył zapierającej dech architektury miasta.
Marek Bebłot – fotograf, wydawca i redaktor naczelny magazynu „ArtPost”. Jest autorem wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych, plenerów i innych działań artysty­cznych. Jednym z głównych tematów jego twórczości jest muzyka i jej twórcy. Był pomysłodawcą, współautorem, autorem zdjęć dwutomowego albumu „Penderecki” (wyd. BOSZ, 2004) oraz ekspozycji pod tym tytułem, którą w latach 2006 – 2008 prezentowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w wielu krajach świata. W roku 2007 r. ukazał się album „Portret/Portrait” z jego zdjęciami poświęcony Akademii Muzycznej w Katowicach (wyd. BOSZ), w 2010 album o Sosnowcu „Portret miasta” (wyd. ArtPost). Dwukrotnie, w 2006 i 2010 roku, towarzyszył w turnee Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach na żaglowcu „Dar Młodzieży”. W rodzinnym Sosnowcu był dwukrotnie laureatem konkursów fotografii architektury miasta (pierwsza i druga nagroda). W 2014 roku współorganizował z Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret Artysty”. Łączy działalność artystyczną z wydawaniem dwumiesięcznika „ArtPost”, zajmującego się muzyką, literaturą, sztuką, również fotografią artystyczną.
Prace Marka Bebłota były nagradzane w wielu konkursach, znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!