Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo, już tradycyjnie życzymy sobie zdrowych, rodzinnych, ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, ale często wypowiadamy te słowa automatycznie, nie zagłębiając się w ich treść.
W dzisiejszych czasach wiemy dobrze co znaczy zdrowie, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne, tak mocno nadszarpnięte przez izolację, osamotnienie lub niezrozumienie.
Dobrze wiemy czym jest rodzina, kiedy brakuje kogoś przy stole, nie tylko dlatego, że nie ma go już wśród nas, ale także z powodu kłótni, nienawiści, braku zgody i przyjęcia, że możemy być dla siebie bliscy, choć z różnymi poglądami.
Ciepło doceniamy mocniej, gdy widzimy ile chłodu i braku empatii ogarnia ludzi na całym świecie. Kiedy wiemy jak ważne jest ciepło odczuwalne przez nasze ciała, ciepło naszych mieszkań i domów, które niektórzy byli zmuszeni opuścić, ale wiemy też jak ważne jest ciepło naszych serc, bez względu na to, z której strony murów i zasieków stoimy.
Zatem jeszcze raz życzymy Państwu Zdrowych rodzinnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia – dyrektor Paweł Dusza z zespołem Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu