Wystawa w galerii Trójkąt w Kole

Zapraszamy na kolejne wydarzenie do naszej małej galerii „Trójkąt w Kole”. 6 marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Ewy Kozery.

Ewa Kozera – dziewczyna z zagłębiowskiej wsi, tworzy obrazy które często są wpisane w różnorakie akcje czy instalacje lub też powstają w nietypowy sposób, mimo iż forma nie zawsze wprost o tym mówi.
Absolwentka Katowickiej ASP na kierunku malarstwo, uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 2017 roku w pracowni Jacka Rykały. Miała 10 wystaw indywidualnych oraz brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. W 2015 roku została zakwalifikowana do finału Biennale Malarstwa ,,Bielska Jesień’’. Zdobywczyni Grand Prix na Triennale Martwej Natury w Sieradzu w 2018 roku.

NIC DWA RAZY

W swojej twórczości niejako rozkładam na czynniki pierwsze badane obiekty w tym przypadku obrazy, mając na uwadze to, że w sztuce wszystko już było i z dozą pewnej obsesji poszukuję rozwiązań, które w rezultacie ukażą coś nowego. Skutkuje to wynajdywaniem własnych technik czy też miksowaniem już poznanych tak, by uzyskana konfiguracja utworzyła ,,obraz’’. Podążając własnymi ścieżkami polemizuję z klasycznymi i ugruntowanymi pojęciami z historii sztuki wyciągając przydatne elementy. Jednym z wyników moich poszukiwań są mgliste prace łączące w sobie cechy zarówno malarstwa jak i efekty fotografii czy grafiki, mimo iż tak naprawdę są tylko zbiorem powyciąganych z kontekstu definicji sklejonych w całość.