Wystawa w Galerii TwK: Dawid Porembski – W obliczu

17 marca o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Dawida Porembskiego 'W obliczu”
Ekspozycję będzie można oglądać do 24 kwietnia. Wstęp wolny.
Urodzony w Rybniku, obecnie mieszka i pracuje w Katowicach. Student Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplomant w pracowni malarstwa profesora Kazimierza Cieślika i pracowni rysunku profesora Antoniego Kowalskiego. Finalista konkursu Studencki Obraz Roku w 2019 r. i laureat w 2021 r. Uczestnik wystaw i przeglądów m.in.: Dogmat 2021 (Katowice, Kraków, Wrocław), Figurama 2019 (Czechy). Humanista. Zainteresowany i skupiony na człowieku. Jego twórczość dotyka tematów związanych z duchowością człowieka, pytaniami o sens życia, sferą sacrum. Ulubionym środkiem artystycznego wyrazu jest portret. Poza malarstwem zajmuje się także pracą inżynierską – jest absolwentem Politechniki Śląskiej.