Po drugiej stronie szafy – interaktywna wystawa dla dzieci

zapisy pod numerem tel. (32) 363 45 18

grupa od 5 – 20 osób

czas zwiedzania 45 min

Prezentowana wystawa w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu to rodzaj fabularnej gry przygodowej, w której uczestnicy w specjalnie zaaranżowanym do tego celu pomieszczeniu, wspólnie rozwiązują zagadki. Zostaną przeniesieni do Sosnowca 2. poł XIX i pocz. XX w., biorąc udział w intrydze Kolekcjonera osadzonej w realiach zupełnie innych czasów. Głównym celem naszej interaktywnej wystawy jest przybliżenie dziejów Sosnowca, przestudiowanie wybranych wydarzeń z jego przeszłości związanych z rozwojem przemysłu, poznanie wybitnych sosnowiczan oraz najważniejszych zabytków. Uczestników czeka zabawa połączona z edukacją, możliwość rozwinięcia umiejętności związanych z pracą w grupie oraz nauka logicznego myślenia.

Foto z archiwum Muzeum