Chór Katedralny LUTNIA śpiewa dla Niepodległej – koncert muzyki polskiej

Z okazji Święta Niepodległości, serdecznie zapraszamy na koncert, który stanowi hołd dla bogatej tradycji muzycznej Polski, ukazując jej piękno i dziedzictwo. 10 listopada o godzinie 17:00, w hallu Pałacu Schoena w Muzeum w Sosnowcu, odbędzie się występ Chóru Katedralnego „Lutnia” pod dyrekcją Pawła Kocha. Chórzystom towarzyszyć będzie Czesław Gałka – solista Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, laureat licznych konkursów wokalnych. Na fortepianie zagra dla Państwa Andrzej Filipek. Koncert uświetnią recytacje uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie, a poprowadzi go Elżbieta Konieczna- Ćwierk.

Przeżyjmy razem ten wyjątkowy wieczór, celebrując ducha wolności i niezależności, którego echo znajdziemy w prezentowanych utworach i recytacjach.

Wstęp wolny!