Dzień z lotnikami – Premiera filmu „Sosnowiecka lotnicza eskadra”

Zespół Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu serdecznie zaprasza na Dzień z lotnikami.

Wydarzenie rozpocznie się prelekcją kurator wystawy Ewy Wojtoń pt. „Asy przestworzy – bohaterowie z Sosnowca”, połączoną z oprowadzaniem po ekspozycji „Sosnowiecka lotnicza eskadra”. Odbędą się dwie tury oprowadzania: pierwsza o godzinie 10:00, druga o 13:30.

O 16:00 zapraszamy na wykład Adriana Ramsa, edukatora katowickiego oddziału IPN, który opowie nam o wybitnym duecie lotników – Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze.

O 17:00 w sali ślubów naszego Pałacu odbędzie się premiera „Sosnowieckiej lotniczej eskadry – filmu towarzyszącego wystawie”. Jest to wyjątkowa produkcja, w której rodziny sosnowieckich lotników wspominają swoich bliskich – nie tylko jako bohaterów, ale też jako ojców, dziadków i zwyczajnych ludzi uwikłanych w trudną, polską historię.

Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz na wystawę „Sosnowiecka lotnicza eskadra” będzie w tym dniu bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu „Chłopcy i dziewczęta z Sosnowieckiej Eskadry Lotniczej. Pamięć ocalona” programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje” 2023.