Mój pastel. Czesław Gałużny – malarstwo

Gałużny – malarz, poeta, rzeźbiarz, tym razem prezentuje w Galerii Trójkąt w Kole wyłącznie swoje pastele, w których pojawiają się najbardziej charakterystyczne dla artysty tematy i symbole. Są też najłatwiej zapamiętywane i rozpoznawalne przez publiczność.

Dominują w nich liryczne pejzaże, tylko w niewielkim stopniu zanurzone w rzeczywistości, raczej senne, oniryczne. Odnajdujemy w nich także zapatrzonych w siebie romantycznych kochanków i zmysłowe kobiety w intymnych sytuacjach. Jest to zamknięty krąg osobistych doznań i przeżyć artysty, ujawniony w pracach artysty. Chociaż inspirowany codziennością, jest to świat zanurzony w marzeniach, czasem smutny, czasem radosny, zawsze nostalgiczny.

Obrazy zachwycają delikatnością i subtelnym zestawieniem barw. To subiektywny świat artysty, perfekcyjnie odtworzony pastelową kredką.

Zapraszamy na poetycką opowieść o człowieku zapisaną w 23 obrazach prezentowanych na wystawie.

Na wernisaż zapraszamy 07.03 o godzinie 18:00 – wstęp wolny!

Wystawa potrwa do 07.04.