Mój Pastel – wieczór autorski Czesława Gałużnego

Przyjdź dla sztuki. Zostań dla atmosfery. A do domu zabierz dzieło sztuki.

Już 22.03 o godzinie 18:00 Czesław Gałużny, który swój talent rozwinął w wielu dziedzinach sztuki (m.in. w malarstwie, poezji, rysunku, projektowaniu wnętrz oraz rzeźbie) otworzy przed Wami drzwi do swojego niezwykłego świata wyobraźni. Prace artysty prezentowane były na ponad 500 wystawach zbiorowych i niemal setce indywidualnych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego osiągnięcia zostały docenione przez liczne instytucje i organizacje – otrzymał m.in. bliską naszemu sercu Nagrodę Artystyczną Miasta Sosnowca, a także odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas spotkania będziecie mieli okazję poznać tajniki pracy artystycznej i zagłębić się w proces twórczy – na waszych oczach powstanie nowy obraz w technice pastelu! Muzyka zespołu Ancora Imparo pod kierownictwem Małgorzaty Kostki wraz z recytacją wierszy artysty w wykonaniu Przemysława Wacławczyka stworzą niepowtarzalną atmosferę, która pobudzi Wasze zmysły i emocje.

Nie możemy zapomnieć o niespodziance, która czeka na Was podczas tego wyjątkowego wieczoru! Wśród uczestników zostanie rozlosowany namalowany przez artystę obraz!

Może to właśnie Ty będziesz miał przyjemność zabrać do domu tę unikalną pamiątkę z wieczoru pełnego sztuki i inspiracji?

Wstęp wolny, jednak prosimy o rezerwację poprzez poniższy formularz (alternatywnie pod numerem telefonu 32 363 45 18)