Od skrzata do olimpijczyka – szermiercza gra miejska

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego sezonu szermierczego – a czy jest lepszy sposób na otwarcie sezonu, niż impreza? Z pewnością nie! Dlatego też 10 września odbędzie się gra miejska  „Od skrzata do olimpijczyka”, nad którą patronat honorowy objął Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na uczestników czeka moc atrakcji m.in. wyzwania szermiercze, konkursy sprawnościowe, łamigłówki logiczne i zagadki historyczne, a także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz zaproszenie do wspólnych treningów w naszym klubie dla wszystkich chętnych. Gra skierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, ale mogą w niej wziąć udział wszyscy chętni. Wystarczy na adres e-mail: gramiejska.zks@gmail.com wysłać wiadomość zawierającą: nazwę drużyny, imiona i nazwiska oraz daty urodzenia uczestników (w grze mogą brać udział wyłącznie zespoły liczące od 3 do 6 osób w tym 1 maksymalnie 2 osoby dorosłe) oraz adres e-mail, na który prześlemy komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji drużyny i podamy miejsce w Sosnowcu, z którego zespół rozpocznie zmagania w naszej grze.

10 września przeniesiemy się w czasie do Sosnowca końca XIX wieku (albo raczej alternatywnej jego wersji), gdzie miejscowi przedsiębiorcy m.in. Schoenowie, Dietlowie, Lamprechtowie łączą siły, by wspólnie znaleźć szermierzy, którzy powalczą o laury podczas nowożytnych igrzysk olimpijskich. Dlatego właśnie organizują turniej dla szermierzy, ale także młodych mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, by fechmistrzowie, których sprowadzili z różnych stron świata wybrali tych najbardziej obiecujących, którzy być może w przyszłości zapiszą się na kartach historii jako współcześni olimpijczycy.

W trakcie gry trenerzy Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego będą wtajemniczać uczestników zabawy w arkana sztuki szermierczej. Postarają się przekazać im jak najwięcej ze swoich umiejętności, a sędziowie oceniać będą postępy nowicjuszy i przyznawać im punkty. Drużyny będą musiały się także wykazać wiedzą z zakresu historii naszego miasta, ludzi z nim związanych. Każda prawidłowa odpowiedź udzielona przez uczestników to dodatkowa podpowiedź związana z kolejnymi miejscami, do których trzeba dotrzeć, by ukończyć zmagania i mieć większe szanse na końcowe zwycięstwo.

Liczymy, że ten sposób promocji szermierki sportowej spodoba się mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego i licznie będą chcieli sprawdzić jak wypadną podczas gry. Zespoły można rejestrować do 6 września br. wyłącznie przy pomocy poczty elektronicznej gramiejska.zks@gmail.com. W grze może uczestniczyć maksymalnie 50 zespołów. O zakwalifikowaniu do udziału w grze decydować będzie data przesłania zgłoszenia.