Pomagamy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Pałac Schoena zaprasza na wyjątkowe licytacje – gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W tym roku ratujemy płuca po pandemii. Mamy coś zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla miłośników nietypowych doświadczeń!

Pałac Schoena na wyłączność – zostań kulturalnym VIP-em!

Męczą Cię tłumy w Noc Muzeów? A może lepszy byłby dzień w muzeum… i to na wyłączność?

Zbierz grupę do 5 osób albo postaw na doświadczenie solo i wylicytuj wyjątkowe, ekskluzywne odwiedziny w Pałacu Schoena, podczas których poznasz nasze Muzeum od kuchni!

PAŁAC SCHOENA NA WYŁĄCZNOŚĆ – ZOSTAŃ KULTURALNYM VIP-EM!

W programie czeka:

•   oprowadzanie po zakamarkach Pałacu Ernsta Schoena,

•   opowieść o naszej wyjątkowej kolekcji szkła użytkowego,

•   kuratorskie oprowadzanie po aktualnej wystawie czasowej,

•   prezentacja wyjątkowych eksponatów – perełek z naszych magazynów,

•   przepyszna kawa i słodki poczęstunek w naszej kawiarni „Trójkąt w Kole”,

•   kreatywne warsztaty z malowania na szkle,

•   sesja zdjęciowa wykonana przez profesjonalnego fotografa.

Termin odwiedzin do uzgodnienia! Będzie się działo!

Kliknij tutaj, aby przejść do aukcji!

Album „INNY [NIE] OBCY” z autografem autora

Album  Arkadiusza Goli jest fotograficznym zapisem spotkań autora ze społecznością romską. Czarno-białe zdjęcia zostały wykonane na przestrzeni 30 lat. Najstarsze pochodzi z 1991 roku.

Przedstawiają życie Romów: codzienne obowiązki, domową krzątaninę, szkolne zajęcia najmłodszych.  Przedstawia także sposób spędzania wolnego czasu, zabawy, święta, ważne wydarzenia prywatne: śluby i wesela, pogrzeby.

Autorowi udało się zdobyć zaufanie tej raczej zamkniętej społeczności, które później przerodziło się w przyjaźń, dlatego jego zdjęcia zachwycają atmosferą bliskości i ciepła.

Pokazują naszych sąsiadów, którzy różnią się od nas, mają własną historię i kultywują dawne zwyczaje, pomimo uprzedzeń i braku tolerancji.