Pszczela Ścieżka w Sosnowcu – nowa oferta dla zwiedzających muzeum

Działania proekologiczne zajmują istotne miejsce w strategii funkcjonowania Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Aby im sprostać, wszyscy pracownicy muzeum przestrzegają zasad selektywnej segregacji śmieci. W siedzibie muzeum nie używamy plastikowych naczyń, a wodę i inne napoje kupujemy w zwrotnych, szklanych butelkach.

Postanowiliśmy zrobić znacznie więcej. Wykorzystując świetne położenie Pałacu Schoena, otoczonego zabytkowym parkiem, w którym rosną miododajne lipy, akacje, a w bezpośrednim sąsiedztwie, wzdłuż magistrali kolejowej, nawłocie, na jednym z pałacowych tarasów ulokowaliśmy muzealną pasiekę, składającą się z 4 uli, które zamieszkuje 40000 pszczół. Pozyskany miód można nabyć w naszym muzealnym sklepiku. W ramach Pszczelej Ścieżki stworzyliśmy także nową ofertę dla zwiedzających. Są to:

– warsztaty pszczelarskie w muzealnej pasiece.

– warsztaty artystyczne: „Świece z pszczelego wosku w technice decoupage” oraz „Kwietne łąki na bawełnianych torbach”

więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 32 363 45 18