Salve Świątecznie – wystawa grupy plastycznej SALVE 11.12.2023-6.01.2024

Serdecznie zapraszamy na wernisaż „Salve świątecznie”, który odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Galerii Trójkąt w Kole, mieszczącej się w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu.
Pod opieką artystyczną i kuratorską Czesława Gałużnego, Grupa Salve, działająca przy Środowiskowym Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi SALVE, przedstawi efekty swojej kreatywnej pracy.
Nasze spotkanie będzie okazją do podziwiania dzieł powstałych w Pracowni Plastycznej Salve, gdzie sztuka staje się formą terapii i wyrazem wewnętrznego świata twórców. Galeria Trójkąt w Kole stanie się miejscem, gdzie sztuka łączy ludzi, otwierając nowe perspektywy i budując mosty między różnymi doświadczeniami.
Na wystawie zobaczymy, jak terapia indywidualna i grupowa przekształca się w inspirujące dzieła sztuki, będące odzwierciedleniem procesu pracy nad sobą i radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji, jakie niesie ze sobą ta wyjątkowa wystawa, i do docenienia talentu oraz wytrwałości jej twórców.