Spotkanie z Wiesławem Jobczykiem – hokejową legendą Zagłębia Sosnowiec

Kibice Zagłębia Sosnowiec!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie z hokejową legendą, Wiesławem Jobczykiem. To wydarzenie, współorganizowane przez „Socios 1933” Zagłębia Sosnowiec, odbędzie się 17.01.2024 r. o godzinie 18:00.

Spotkanie poprowadzi kronikarz sosnowieckiego hokeja, Krzysztof Wojtanowski, który zabierze nas w podróż po niezwykłej karierze i życiu Wiesława Jobczyka.

O bohaterze wieczoru: Urodzony 23 lutego 1954 roku w Siedlcach, Wiesław Jobczyk rozpoczął swoją hokejową przygodę w wieku 12 lat, debiutując w Pogoni Siedlce. Jego talent szybko się rozwijał, co zaowocowało grą w Baildonie Katowice, gdzie zdobył brązowy oraz trzykrotnie srebrny medal Mistrzostw Polski. Największe sukcesy osiągnął jednak w barwach Zagłębia Sosnowiec, zdobywając pięć tytułów Mistrza Polski i dwukrotnie srebrny medal MP. Jego kariera w Zagłębiu, pełna niezapomnianych momentów i spektakularnych goli, na zawsze zapisała się w historii polskiego hokeja. Po zakończeniu gry w Polsce, Jobczyk kontynuował swoją karierę w Niemczech, gdzie również odnosił sukcesy. Reprezentował Polskę na trzech Igrzyskach Olimpijskich oraz siedmiu Mistrzostwach Świata.

Spotkanie z Legendą: Przyjdźcie i posłuchajcie opowieści o sukcesach, wyzwaniach i niezapomnianych momentach z życia Wiesława Jobczyka. To niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z hokejową legendą, poznać jego historię z pierwszej ręki i zadać pytania.

Po spotkaniu zapraszamy na wspólne zwiedzanie wystawy „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023”. Wstęp wolny – rezerwacja niekonieczna!