W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023

Książka „W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu 1933-2023” to hołd oddany tradycji hokejowego Zagłębia Sosnowiec oraz osób związanych z klubem na dobre i złe. Autorem publikacji jest kronikarz sosnowieckiego hokeja, Krzysztof Wojtanowski, który tej dyscyplinie oddał czas, zaangażowanie i całe serce.

Publikacja „W ślad za krążkiem…” wypełniona jest ilustracjami – nie tylko archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi drużynę, ale też zdjęciami unikatowych pamiątek. Nowoczesna szata graficzna nawiązuje do klubowych barw: czerwieni, zieleni i bieli.

Oprócz kalendarium sosnowieckiego hokeja i biogramów gwiazd sportu, odnajdziecie w niej emocjonujące wspomnienia – historie zawodników, trenerów, działaczy i kibiców, opowiadające o rywalizacji, sukcesach i porażkach, miłości do drużyny i przyjaźniach na całe życie.

Mamy nadzieję, że to jubileuszowe wydawnictwo nie tylko zaspokoi ciekawość miłośników sportowych statystyk, ale będzie też wspaniałym prezentem dla osób, których serce bije w rytmie kibicowskich piosenek.

 

Książkę zakupicie w siedzibie Muzeum lub na Allegro – kliknij tu!