Wspólne zwiedzanie wystawy „W ślad za krążkiem” z hokejowymi legendami Sosnowca

18.01 o godzinie 12:00 nasze Muzeum odwiedzi wycieczka zawodników Zagłębia Sosnowiec z lat 60. i 70. Gwiazdy sosnowieckiego sportu obejrzą wystawę „ W ślad za krążkiem. 90 lat hokeja w Sosnowcu. 1933-2023”, po której oprowadzi je kurator wystawy Krzysztof Wojtanowski.

Wśród wielu zasłużonych hokeistów swoją obecność zapowiedzieli m.in. Hubert Sitko – wybitny reprezentant Polski i uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku (1964) oraz żywa legenda sosnowieckiego hokeja – Franciszek Strzelecki.

Zapraszamy pasjonatów i kibiców Zagłębia do wspólnego uczestnictwa w tej wycieczce – będzie możliwość poznania wielu faktów z dziejów sosnowieckiego sportu, porozmawiania z bohaterami tych czasów oraz zrobienia sobie wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Wstęp wolny!