Zagłębiowski Czwartek: Dziewczyny pogranicza. Co Zagłębianki myślą o swoim regionie

Zagłębiowska Mediateka, Instytut Zagłębia Dąbrowskiego i Pałac Schoena – Muzeum w Sosnowcu zapraszają serdecznie na kolejną odsłonę Zagłębiowskiego Czwartku. 11 kwietnia 2024 o godz. 17.00 poruszymy socjologiczne problemy… kobiecości, a przede wszystkim kwestie tożsamościowe mieszkanek Zagłębia Dąbrowskiego. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. Halina Rusek z Uniwersytetu Śląskiego. Wstęp wolny.

Prof. dr hab. Halina Rusek – uczona o bogatym dorobku naukowym w naukach socjologicznych i antropologii kulturowej, badaczka problematyki pogranicza, autorka książek „Kulturowe wzory życia polskich rodzin na Zaolziu i asymilacja”, „Religia i polskość na Zaolziu” oraz „Koleżanki z Birkenau. Esej o pamiętaniu”. W 2021 roku została wyróżniona uniwersytecką Nagrodą Pro Scientia et Arte przyznaną w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych w dziedzinie nauk społecznych.