Wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia

Zapraszamy na wspólne kolędowanie! Zapraszamy na wspólne kolędowanie!

W czwartek 20 grudnia zapraszamy do Pałacu Schoena - od godz. 17.00 będzie można kolędować wspólnie z Agnieszką i Piotrem Cudzichami oraz dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Sosnowcu, które przygotowały i zaprezentują Jasełka. Wstęp wolny!

20.12.2018
Godziny pracy muzeum w  wigilię i święta Bożego Narodzenia Godziny pracy muzeum w wigilię i święta Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo! Informujemy, że w Wigilię i święta Bożego Narodzenia Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających. Zapraszamy po świętach.

24.12 - 26.12.2018
Wesołych Świąt! Wesołych Świąt!

Święta Bożego Narodzenia zatrzymują nas na chwilę, dając radość ze spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Są też czasem podsumowania kończącego się roku. Dla nas był to czas bardzo pracowity, ale też niezwykle owocny. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie pomyślny. Życzymy wam wielu radości z realizacji ambitnych planów w 2019 r., a w wigilijny wieczór - spokoju i wytchnienia. Pracownicy Pałacu Schoena wraz z dyrektorem Pawłem Duszą.

24.12.2018

Aktualności

Świąteczna promocja publikacji Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu Świąteczna promocja publikacji Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu

Uwaga, promocja! Z okazji zbliżających się świąt obniżamy ceny wybranych wydawnictw Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. -20% na każdą z poniższych publikacji. Promocja trwa od 14 do 24 grudnia lub do wyczerpania nakładu. 1. Kopalnia "Sosnowiec" 42 zł = 33,60 zł 2. "Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje" - monografia miasta - 150 zł = 120 zł 3. Małgorzata Dajewska i Piotr Błażejewski - "Dopełnianie" - 42 zł = 33,60 zł 4. Arkadiusz Gola - "Ogrodowa 1" - 42 zł = 33,60 zł

14.12 - 24.12.2018
Siódmy zagłębiowski czwartek w muzeum Siódmy zagłębiowski czwartek w muzeum

13 grudnia o godz. 17.00 w Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu odbędzie się kolejne (już ostatnie w tym roku) spotkanie w cyklu "Zagłębiowski Czwartek". Zapraszamy serdecznie!

13.12.2018
Świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci Świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci

Zapraszamy na świąteczne warsztaty dla najmłodszych i dzieci w wieku szkolnym, na których będą mogły zaznajomić się z techniką decoupage i przygotować własnoręcznie ozdoby choinkowe na zbliżające się święta. Zapraszamy grupy zorganizowane, szkoły i przedszkola. Zapewniamy wszystkie materiały. Możemy przeprowadzić zajęcia w Państwa placówce! (koszt lekcji 80 zł; grupy max. 30 osób.)

01.12 - 20.12.2018
Zagłębiowski czwartek i oprowadzanie po wystawie Zagłębiowski czwartek i oprowadzanie po wystawie

29 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na szczególne oprowadzanie po wystawie "Droga do Niepodległej", które poprowadzi prof. dr hab. Dariusz Nawrot - dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego. Będzie to niepowtarzalna okazja do zaznajomienia się z niezwykłą historią drogi do niepodległości przedstawioną w pasjonujący sposób. Zwiedzanie odbywa się w ramach "Zagłębiowskiego czwartku". Wstęp wolny. Zapraszamy!

29.11.2018
Koncert pieśni patriotycznych Koncert pieśni patriotycznych

W czwartek 22 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne z cyklu wydarzeń towarzyszących trwającej właśnie w naszym muzeum wystawy pt.: "Droga do niepodległej" - koncert pieśni patriotycznych "Dla Niepodległej" przygotowany przez Państwowe Policealne Studium Zawodowe Wokalno-Baletowe w Gliwicach. Wstęp wolny!

22.11.2018
Podsumowanie akcji Podsumowanie akcji "Nasza wieża Babel"

Wczoraj w Muzeum Śląskim odbyło się spotkanie podsumowujące wspólne przedsięwzięcia artystyczne muzeów województwa śląskiego i Gazety Wyborczej "Nasza Wieża Babel". W ramach cyklu każda instytucja prezentowała wybrany eksponat muzealny lub jej obiekt sztuki. Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu promował mural wg Jacka Rykały "Sosnowieckie podwórko z żółtą warszawą" - jedyny mural prezentowany w ramach tego przedsięwzięcia. Szykujemy się do inauguracji kolejnego cyklu.

21.11.2018

Godziny otwarcia

Muzeum otwarte dla zwiedzających

  • w poniedziałek
  • nieczynne
  • Wtorek, Czwartek, Piątek 10:00 - 15:00
  • Środa, Sobota, Niedziela 10:00 - 17:00
  • Poniedziałek nieczynne

Sekretariat i administracja muzeum

  • od poniedziałku
  • do piątku
  • Od poniedziałku do piątku 7:30 - 15:30

Bilety

W czwartki Bilety bezpłatne
7
Bilet normalny
PLN
4
Bilet ulgowy
PLN
3
Bilet grupowy (od osoby) grupa min. 10 max. 30 osób
PLN
14
Bilety rodzinny (do 4 osób)
PLN
15
Przewodnik (od grupy)
PLN
40
Lekcja muzealna (grupa do 30 osób)
PLN
60
Lekcja muzealna poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
80
Warsztaty plastyczne w muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
80
Warsztaty plastyczne poza siedzibą muzeum (grupa do 30 osób)
PLN
0
W czwartki bilety bezpłatne
PLN

Dowiedz się więcej o ulgach

I. Opłata ulgowa za wstęp do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

1) uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, słuchaczom zakładów kształcenia nauczycieli i kolegiów pracowników służb społecznych, studentom oraz osobom odbywającym studia doktoranckie, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym; 

2) nauczycielom akademickim, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, artystycznych, nauczycielom placówek opiekuńczo-wychowawczych, zakładów poprawczych, schronisk dla nieletnich i ośrodków diagnostyczno-konsultacyjnych, działającym w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;

3) osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom, rencistom socjalnym, a także osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami, będącym obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym;

4) osobom fizycznym odznaczonym odznaką "Za opiekę nad zabytkami", odznaką honorową "Zasłużony działacz kultury", odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" lub wyróżnionym tytułem honorowym, "Zasłużony dla Kultury Narodowej"

5) posiadaczom kart: „Aktywny Senior 60+” i „Miej Więcej”

6) kombatantom.

II. Wstęp bezpłatny do Muzeum przysługuje za okazaniem stosownych dokumentów:

1) osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orła Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

2) pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;

3) członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) lub Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków (ICOMOS);

4) posiadaczom Karty Polaka, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka

(Dz. U. z 2017 r. poz. 1459 i 2282);

5) dzieciom do lat siedmiu.

III. Dokumentami potwierdzającymi uprawnienie do korzystania z ulgi w opłacie lub zwolnienia z opłaty za wstęp do muzeum są:

1) legitymacje służbowe nauczyciela akademickiego, szkolne, studenckie, słuchaczy, uczestników studiów doktoranckich, doktoranta;

2) legitymacje emeryta-rencisty;

3) legitymacje dokumentujące niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności;

4) legitymacje służbowe przysługujące osobom, o których mowa  w  paragrafie II  pkt 2;

5) legitymacje poświadczające przyznanie odznaki, orderu lub medalu osobom, o których mowa w paragrafie I pkt 4 i paragrafie II pkt 1 ;

6) zaświadczenia lub legitymacje potwierdzające uprawnienia kombatanckie;

7) legitymacje Membership Card ICOM i Membership Card ICOMOS;

8) Karta Polaka;

9) Karta Aktywny Senior 60+;

10) Karta Miej Więcej;

11) dokumenty potwierdzające wiek;

12) inne dokumenty potwierdzające uprawnienia osób, o których mowa w paragrafach I i II do korzystania z ulgi lub zwolnienia z opłaty za wstęp do muzeum w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu(EFTA)-stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Osoba uprawniona do ulgi w opłacie lub zwolnieniu za wstęp do muzeum okazuje upoważnionemu pracownikowi muzeum ważny dokument potwierdzający uprawnienie do korzystania z ulgi lub zwolnienia z opłaty.

Propozycje naukowo-oświatowe

Działalność edukacyjna koncentruje się na współpracy ze szkołami i innymi placówkami oświatowymi. Dotyczy organizacji i prowadzenia lekcji muzealnych, warsztatów plastycznych, Niedzielnych Spotkań w Muzeum, konkursów dla dzieci i młodzieży oraz wakacyjnych zajęć dla najmłodszych.

Sprawdź naszą ofertę